SEO Nedir?

seo1[1]SEO Arama Motoru Optimizasyonu demektir. Yani bir web sitesinin, Google başta olmak üzere arama motorlarına uyumlu hale getirilmesidir. Her arama motorunun kendine özgü bir algoritması vardır. SEO Çalışması, web sitenizi bu algoritmalar ile uyumlu hale getirecek çalışmalar demektir. Böylece, sitenizin arama motorlarına kabulü, kalıcılığı ve siteniz ile ilgili anahtar kelimelerde yapılan aramalarda, açılan sonuç sayfasında, sitenizin linkinin üst sıralarda çıkması hedeflenir.

SEO Tasarım İlişkisi

Web sitelerinin her arama motorunda, diğerlerine göre azda olsa farklı görünmesinin sebebi, tarayıcı farklılığıdır. Arama motorlarında standart kodların kullanımı ile şimdi bu farklılık eskiye göre azalmıştır. Şimdi tarayıcılar, ekran boyutlarına göre düzenlenen kodlarla hazırlanmış web sitelerini her türlü cihaz ekranında rahatlıkla göstermektedir. Tasarım SEO kurallarına göre yapılır. Fakat yayınlandıktan sonra, üst sıralara çıkabilmesi için profesyonel bir seo uzmanı tarafından kapsamlı bir seo çalışması yapılmalıdır. Aksi durumda o web sitesi, olduğu yerde debelenip durur.

SEO Yaptırmanın Ticari Faydaları

Sitenizde ürün veya hizmet tanıtımı, satışı yapıyorsanız, sizi tanıyanlar sitenizin adını arama çubuğuna yazarak, arama sonuçlarında sitenizin linkini bulup, size ulaşabilirler. Fakat ülke genelinde hiç kimse bu kadar tanıdığa sahip değildir. Hedef kitlenize ulaşmak için ya seo yaptıracaksınız ya da yüksek bütçeli ilan vereceksiniz. Bunların dışında henüz bir 3. yol bulunamadı. SEO yaptırdığınızda, siteniz bir süre sonra ilk sayfaya çıkacağı için, hedef kitleniz, ilan vermenize gerek kalmadan sitenize doğrudan ulaşacaktır. Bu durum sizin reklam harcamalarından kurtulmanız, Google’ın ise biz seoculardan biraz daha nefret etmesi demektir.

Bu alana reklam verebilirsiniz!
468 x 60 Reklam Alanı