logo

Web Tasarım, SEO Uygulamaları, Makale Yazarlığı

SEO Uyumlu Site

SEO Uyumlu Web Sitesi Nedir?

google-seoSeo uyumlu web sitesi, arama motorlarının, özellikle google arama motorunun istediği, aradığı standartlara göre hazırlanan, arama motorunu yormayan, hızlı açılabilen ve farklı ekran çözünürlüklerinde görüntülenebilen google dostu web sitesi demektir.

Seo uyumlu web sitesi nasıl yapılmaktadır?

SEO Uyumlu web sitesi ya da google uyumlu web sitesi hazırlarken, temel olarak iki çeşit seo çalışması yaparız. Bunlardan biri, site tasarım aşamasında iken yapılan, site içi seo düzenlemeleridir. Diğeri ise site internette yayınlandıktan sonra yapılan site dışı seo çalışmalarıdır.

Site içi Seo, adından anlaşılacağı gibi site içerisinde yapılan çalışmalardır. Mantık olarak şöyle düşünebilirsiniz. Site içerisini SEO kurallarına uygun hale getirmektir. Sitenin tasarımından içeriğine, kod yapısından erişilebilirliğine kadar olan geniş bir çalışma alanını kapsar.Site içi Seo çalışmasında sitenin kod yapısı, tasarımı ve sitenin içeriği düzenlenirken google kriterlerine uygun şekilde titizlikle düzenlenir.

Site dışı Seo, yine adından da anlaşılacağı üzere site için, sitenin kod yapısına müdahale etmeden, site dışından yürütülen çalışmalardır.Site dışı Seo çalışmasını genel olarak ikiye ayırabiliriz;

Backlink Çalışması; Backlink çalışması ile sitenize kaliteli bağlantılar kazandırırsınız.
Sosyal Medya Çalışması; Sosyal medya çalışması ile sitenizin ve içeriklerinizin popülerliğini arttırırsınız.

Site içi Seo ve Site dışı Seo çalışmaları, tam tanımıyla, bir web sitesini, Google’da arama yapılırken, hedeflenen anahtar kelimelerde ilk sıralara hatta ilk sayfaya çıkarmak için yapılır.

Seo çalışmasında bu iki çalışma da kesinlikle doğru ve birbirine uyumlu bir şekilde yapılmalıdır. Eğer site içi seo çalışması yapmadan, site dışı seo çalışması yapılırsa başarı sağlanamaz ve büyük ihtimalle arama sonuçlarında listelenmezsiniz!

Arama motorlarına ait örümcekler ya da diğer bir adıyla arama motoru botları, web sitenize ulaştığında belli başlı yollar (algoritmalar) izleyerek sitenizi indeksler, yani kaydeder ve sitenizin ilgili kategorilerde bulunmalarını sağlarlar. Biz web sitelerini size ulaştırırken bu yapıyı kurgulayıp, uyguluyoruz ve size web sitenizi bu şekilde teslim ediyoruz. Eğer Web sitesi, güncel kod yapısıyla düzgün şekilde kodlanmışsa, arama motorlarının botları sitenize geldiklerinde, sayfalarınızı kolayca kaydedecekler ve bu da web sitenizin iyi puanlar alarak sıralamada ilk sıralara doğru ilerlemesinde fayda sağlayacaktır.

Bu konuda merak ettikleriniz için bize yazın

Bu alana reklam verebilirsiniz!
468 x 60 Reklam Alanı

Yazar Hakkında

Yazar
Yazar: dnzadmin

İlginizi Çekebilecek Yazılar

Yorumlara kapalı.