SEO Nedir?

SEO, yani Arama Motoru Optimizasyonu ( Search Engine Optimization ) arama motorlarına yönelik yapılan iyileştirme ve optimizasyon (uyumlandırma) çalışmalarıdır. Site içi SEO ve site dışı SEO olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Arama motorlarında sitelerin veya sayfaların üst sıralara çıkarılmasına yönelik olarak yapılan işlemlerin tamamını kapsamaktadır. Gerçi her ne kadar arama motorları denilse de, yapılan çalışmalar özellikle ülkemizde ve Dünya’da lider konumda olan Google arama motoruna yönelik çalışmalardır ve Google’ın istediği kriterleri, web sitesine uygulayarak, o sitenin arama sonuçlarında üst sıralara yükselmesini sağlamaktır.

seo-uygulamalari

Arama motoru optimizasyonu (seo) desteği ile firmalarınızın arama motorlarında ilk sayfalara yükselmesi ve böylece daha fazla kişiler tarafından ziyaret edilmesi sizlerin kazanç ve gelirlerinizi iyice arttıracaktır. Doğru şekilde yapılan seo uygulamasının geri dönüşünü ve başarısını sizler de görecek ve hem firmanızın duyulmasının yaygınlaşmasını hem de internet sitelerinden sizlere ulaşan müşterilerinizin artışını kontrol edebileceksiniz.

Arama motoru optimizasyonu (seo) bir nevi web sitesini doğal ve doğal görünen  (en azından illegal olarak algılanmayan) yöntemler kullanarak popüler etme sanatıdır. Site doğal yollardan ne kadar popülerliğini arttırır ve sıralamada üst sıralarda yer alırsa bunu yapan kişiler de, iyi bir SEO uzmanı olarak kabul edilirler.

Türkiye’de farklı arama motorlarının kullanılmasına karşılık en büyük bölümü Google tarafından yapılmaktadır. Google bir sitenin popüler olmaya başladığını ziyaretçi sayısının artışından ve site hakkında yapılan link ve bilgi paylaşımlarının artışından anlar. Bu link ve paylaşım sayısı ne kadar artarsa doğal ve sağlam bir yapıya o kadar çabuk ulaşır.

Ancak link satın alarak ya da bloglardan, forumlardan, yüzlerce hatta binlerce sitelere girerek kendi sitelerine link vererek siteye girişini arttıran siteler arama motorlarında yükselemedikleri gibi yakalandıkları takdirde de ceza almaları söz konusudur.

Arama motoru optimizasyonu (seo) desteği almayan sitelerin yükselmeleri çok daha zor olacaktır.

Doğru yönlendirme ile çok daha fazla kitlelere ulaşmak


Günümüzde cep telefon ve tabletlerin kullanımının iyice artmasıyla mobil seo nun önemi daha da artmaktadır. Akıllı telefon kullanımının 13 yaşa düşmesi ile birlikte kullanım oranı her geçen sene katlanarak artmaktadır.

Dolayısı ile yapılan web sayfalarınızın ziyaretçi sayısı doğru yönlendirme ile çok daha fazla kitlelere ulaşması artık çok daha kolay olmaktadır.

İzmir arama motoru optimizasyonu (seo)
İzmir arama motoru optimizasyonu (seo)

Firmanız için doğru seo yardımı almalısınız


İnternetin ve teknolojinin hızla geliştiği günde milyarlarca aramanın yapıldığı bu alanda mutlaka firmanız için doğru seo yardımı almanız gerekmektedir.

 

GOOGLE’DA BİRİNCİ SIRADA OLMAK İSTERSENİZ, DOĞRU ADRESTESİNİZ

Bizi tercih edip kazananlar arasında olmak ve sektördeki rakiplerinize fark atmak istiyorsanız, hiç vakit kaybetmeden bizi arayınız.